Açık Veri Günü Programı| ‘İnsan Hakları İçin Açık Veri’

Uluslararası Açık Bilgi Vakfı‘nın her yıl düzenlediği Açık Veri Günü 4 Mart 2017 tarihinde dünya genelinde tekrar yapılıyor. Farklı temalarda ve konu başlıklarında düzenlenen etkinlik  “Açık veri araştırma,  açık ihale, çevre için açık veri ve insan hakları için açık veri” konularını işliyor.

Uluslararası Açık Bilgi Vakfı’nın Türkiye iştirakçisi olan Dağ Medya  da, 4 Mart 2017 Cumartesi günü tüm günü kapsayan insan hakları için açık veri etkinliği düzenleyecek. İşçi ölümlerine dikkat çeken 2014 yılında hayata geçen 2015 yılına kadar güncellenen İşçi Ölümleri Açık Veri Tabanı için toplanan ham veriler üzerinde katılımcıların  yapılandırılmamış verileri temizleyip, yapılandırıp, açık hale getirip veri tabanına yüklemeleri sağlanacak.

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Lab’de 4 Mart 2017’de saat 12:30 -18:30 arasında düzenlenecek etkinliğe katılım 10 kişi ile sınırlı olup, başvuran ilk 10 kişi arasından kişiler seçilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler
2 Mart Perşembe günü saat 18:00’e kadar etkinliğe katılmak istiyorum” yazarak dagmedyaveri@gmail.com adresine e-posta atmaları gerekmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*