Uluslararası Açık Veri Konferansı’nın Programı Açıklandı

27-28 Eylül tarihlerinde Arjanti’nin başkenti Buenos Aires’te  gerçekleşecek Uluslararası Açık Veri Konferansı ‘nın programı açıklandı.

Teması “Gelecek Açık” olan IODC 2018, açık veri ağını bir kez daha bir araya getirerek, veri güdümlü dünyada yürütülebilecek çalışmaların inovatif, sürdürülebilir olabilmesi için ortak nasıl çalışılabilir sorularına yanıt aranacak. İnteraktiv oturumlar, atölyeler, rehber olabilecek tartışmalar ve etkinlikler yer alacak. OKFN’nin yerel iştirakçisi olan Dağ Medya ekibi de konferansa katılıyor.

Açıklık, erişim, açık veri ekosistemine yönelik  yürütülen faaliyetler neredeyse 10.yılına giriyor. Açık veri ve  erişim günümüzde hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Sosyal medya, yapay zeka, gizlilik,veriden elde edilen değer, ekonomik getiri, tasarruf, iş alanları ve daha fazlası günümüz veri güdümlü dünyası için önemli. Bu yılın konferans konusu da bu alanda yaşanan zorluklar, başlıklar, karşılaşılan problemler, açık veri ağı ve inovasyon için çözümler, ortak çalışma gibi konuları gerçek anlamda hayata geçme sürecini ele alacak.

 

Program buradan incelenebilir: https://www.opendatacon.org/agenda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*